Külasta Omaraha eraisikute laenuportaali, kui soovid leia soodsat laenu refinantseerimise võimalust võlgadest vabanemiseks või leia parim kiirlaen eraisikult. Nii väldid kõrgeid laenukontorite intresse, sest inimeselt inimesele laenamine on intressi poolest soodne valik! Jõulude hakul hoiatas Tarbijakaitseamet inimesi ostumöllu keskmes kergekäeliselt, kingituste või muu eesmärgi nimel, raha laenamise ja järelmaksu võtmise eest.

Kas hoiatus mõjutas ka inimeste finantskäitumist? Isegi kui enne laenu võtmist oli otsus hoolikalt läbi mõeldud ning pakkumisi võrreldud ja otsustatud laenamisest loobuda, jätsid üle jõu käinud kulud rahakotti suure augu. Laenu võtmise vajaduse puudumisel ei oleks inimesed laenude vastu niivõrd suurt huvi tundud. Vana aasta õhtul sai viimanegi raha maha joodud ja mis sa talvel ikka teed, sest isegi puulehti pole söögiks kuskilt võtta.

Inimene haaras kiirlaenu järele nagu hai, kes tundis vere maitset. Pikalt laenu peal elada ei saa, sest ühel hetkel hakkavad tagasimaksed ja intressid üle jõu käima. Meie laenupakkumiste tabelist leiad tänased parimad laenud koos käimasolevate kampaaniate ja sooduspakkumistega. Meilt päritakse sageli, kas taotleja vastab vajalikele nõudmistele ja saab ikka meie kaudu laenu võtta? Lühidalt öeldes on meie poolt pakutavad laenud on mõeldud täisealistele, kelle alaline elukoht asub Eesti Vabariigis.

Selleks arvutavad laenufirmad kliendi laekumiste ja praeguste ning tulevaste kohustuste baasil talle mõistliku laenukoormuse, mille põhjal siis otsustatakse, kas laenutaotlus soovitud summale rahuldada või tagasi lükata. Laenata saab nii väiksemaid kui suuremaid summasid. Kiirlaenukontorid pakuvad laene alates 50 eurost, ülempiiriga kuni eurot, mille laenuperiood on tavaliselt 30 päevast kuni 1 aastani. Pangalaenud jäävad aga vahemikku kuni eurot ning on pikema perioodiga – 6 kuud kuni 6 aastat.

See võimaldab oluliselt turvalisemat kiirlaenude võtmist kui kunagi varem.

Kiirlaenud olid varem tuntud enda hirmuäratavalt kõrgete intressimääradega. Kuid tänapäeval on olukord muutunud ja mitmed laenuandjat pakuvad üllatavalt soodsaid võimalusi. See võimaldab oluliselt turvalisemat kiirlaenude võtmist kui kunagi varem. Samas tuleb madala intressiga laenude puhul silma peal hoida teistel tasudel. Loomulikult ei ole soovitatav kasutada selliseid teenuseid nagu kiirlaenud ilma kindla sissetulekuta. Kiirus varieerub erinevate laenupakkujate vahel olenevalt milliste pankadega neil on kokkulepe.

Laenuturule tuleb koguaeg uusi tegijaid uute tingimuste ja pakkumistega. Esimene asi, mis sellistel juhtudel juhtub, on see, et saad laenuandjalt meeldetuletusi. Creditstar skoor:. Bondora skoor:. Lepingutasu 5. Credit24 skoor:. Kuid tänapäeval on olukord muutunud ja mitmed laenuandjat pakuvad üllatavalt soodsaid võimalusi. See võimaldab oluliselt turvalisemat kiirlaenude võtmist kui kunagi varem. Samas tuleb madala intressiga laenude puhul silma peal hoida teistel tasudel.

Tegelikkuses võivad kõrged lisatasud tähendada, et tegelik intressimäär on siiski üsna kõrge. Kas on võimalik võtta intressita kiirlaenu? Jah, on küll!Kui sul ongi aga vaja väikest summat 30 päevaks, võib intressita laen olla täiuslik variant. Klõpsa allpool olevale nupule, et leida endale soodsaim taoline laen! Kiirlaene tuntakse tihti üsna halvamaigulistena, kuna need on minevikus tekitanud paljudele probleeme.

Kuna laenul pole tagatist, kindlustab laenuandja enda jaoks tulu teenimise kõrge intressimääraga, mis on tavaliselt kordades suurem kui näiteks pangalaenude korral. Näiteks euro laenamisel võib reaalne tagasimakstav summa olla eurot. Kusjuures me sunnime inimesi, me käsime, võtame neilt riigi jõuga raha ära, ütleme, et nüüd te hakkate säästma, kuigi see raha tegelikult ei ole, mitte ei säästa, vaid kulub.

Ja selliselt senine pensionisüsteem läheb tasakaalust välja.

Nüüd küsimuse teist poolt ma ei mäleta. Mis see oli?Jaak Juske Austatud esimees! Teatavasti meie pensionisüsteem koosneb kolmest sambast ja nüüd teie valitsus teeb sajandi sigaduse ja selle ühe samba suures osas lammutab maha. Ja selliselt senine pensionisüsteem läheb tasakaalust välja. Ei teie sõnavõtust ega ka eelnõu seletuskirjast ei tule ka välja, kas valitsusel on kavas veel mingisuguseid muudatusi seoses pensionisüsteemiga.

No kuule, kui me sigadusi planeerime, ega me siis neid ei kuuluta. Ma mõnes mõttes tulen tagasi sellesama jutu juurde, mis ma just rääkisin enne Urmas Kruusele, et aga olud on kardinaalselt muutunud. See ei ole sajandi sigadus. See on, ma arvan, et mitte ainult selle valitsuse, aga ma arvan, et väga pikkade Eesti valitsuste reas üks suuremaid ja paremaid reforme.

Ja me ei lõhu midagi ära, seda ma ikka jätkuvalt kinnitan, et me ei lõhu mitte midagi ära, me ei lammuta mitte midagi ära, me ei võta kelleltki mitte midagi ära, kui jätta kõrvale selle, et fondivalitsejad said siiamaani ilma vaevata maksumaksja raha suures koguses. Selle automaatse raha saamise võimaluse teeme me väiksemaks, aga ka seda me ei lõpeta ära.

Nii et muutunud oludes tuleb olla paindlik ja vaadata, mis on kasulik nendes muutunud oludes. Kui on vaja, siis teeme midagi ümber.

Teine ja kolmas sammas, nüüd küsimusele sisuliselt vastates, kui reform on käivitunud, siis väga suure tõenäosusega on vaja teha mõne aasta pärast üks mingisugune ülevaatus sellest, kas on mõistlik teist või kolmandat sammast n-ö ühitada, üheks ja samaks teha, või on mõistlik kolmandale sambale anda hoopis teine iseloom, kui tal praegu on, näiteks mingi vabatahtlik tööandjapension juurde teha, mis on levinud mitmes riigis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *