Kiirlaenu saab taotleda mõnel puhul ka näiteks hoopis toidupoes. Mitmed Eesti toidupoeketid on koostöös laenufirmadega ja infoletist saab küsida laenufirma taotlust. Kui täidad selle kohapeal ära, ei ole jällegi vaja teha muud, kui lihtsalt oodata vastust ning allkirjastada leping, mis saadetakse sulle positiivse vastuse korral e-posti kaudu. Mõned firmad väljastavad laenu isegi sularahas, kuid rahasumma kätte saamiseks tuleb pöörduda postkontorisse, kus raha väljastatakse rahakaardi abil.

Sularahalaenu puhul tuleb silmas pidada, et laenusumma tuleb ka tagasi maksta sularahas. Teisalt aga kui sul ei ole võimalik pangakontot kasutada või kui sa ei soovi, et su arvelduskonto väljavõttel kajastuks laenu võtmine, siis on taoline diskreetne võimalus väga käepärane. Kuigi kiirlaenud on ääretult mugavad ning loodud mõttega tagada lihtne laenuvõimalus ka neile, kellel on väga kiire, ei tohiks unustada, et nagu teisedki väikelaenud on ka kiirlaen reaalne laenukohustus.

See mõte peaks kogu laenuvõtmise protsessi jooksul kuklas tuksuma nagu tüütu südametunnistus. Esiteks peaksid sa mõtlema kohe sellele, kuidas sa laenu tagasi maksad. Laenufirma üritab teha omalt poolt kõike võimalikku, et laenu anda üksnes neile, kes on maksevõimelised ja hea krediidikäitumisega, kuid isegi parimad laenuanalüütikud ei saa näha, mis toimub su elus tegelikult.

Laenuandja üritab teha endast kõik võimalikku, et vältida laenuvõtja jaoks probleeme, st vältida võlgnevuste teket, kuid kahjuks saad ainult sina garanteerida, et tõesti probleeme hiljem ei teki. Seetõttu peaksid sa enne laenulepingule alla kirjutamist mõtlema välja reaalse plaani, kuidas laen tagasi maksta. Kui sa ei ole päris kindel, kas järgmise kuu sissetulekust jääb üle piisavalt palju laenumakse tegemiseks, peaksid sa võtma pigem sellise laenuperioodiga summa, mis võimaldab sulle sobivat laenumakset.

Laenu ei tohiks kunagi võtta selles hirmus, et sa ei leia mujalt paremat või soodsamate tingimustega laenu. Teine oluline asjaolu, millele mõelda enne laenu võtmist, on see, kui palju sul on tegelikult üldse raha vaja. Kiirlaenud on väga ahvatlevad oma paindlike tingimustega ning seetõttu võib tekkida ahvatlus võtta laenu rohkem kui esialgu vaja oli. Ehk mõtled, et saaksid üle jäävat raha rakendada mujal või lubada endale lihtsalt midagi head.

Kuigi see mõte võib olla õilis, ei tohiks sa kunagi laenata rohkem, kui sul täiesti hädavajalik on. See ei ole tühipaljas moraalilugemine, vaid pigem sõbralik noomitus – laenu tuleks võtta nii palju kui vaja ning mitte kunagi rohkem, kuna tegemist on siiski kohustusega ja see tuleb tagasi maksta. Kui laenad ennast lõhki, on selle tagajärjed väga ebameeldivad.

Kui oled kaalunud kõiki võimalusi ning oled veendunud, et väikelaen on just see, mis aitaks mure lahendada, ei pea sa muretsema hiljem võlgnevuste pärast. Vastutustundlik laenamine on hea abimees ning võib sind aidata ka kõige kriitilisemates olukordades. Mis on kiirlaenud?Kiirlaenu omadused Nagu nüüdseks võid arvata, ei ole kiirlaen sugugi tavaline väikelaen.

Kiirlaenud on tagatiseta väikelaenud. See tähendab, et laenu saamiseks ei ole vaja riskida oma eluaseme või sõiduvahendiga – laenu saad üksnes oma sissetuleku alusel. Kiirlaenude summad on võrdlemisi väikesed. Kuigi laenusumma võib ulatuda lause viie tuhande euroni, on kiirlaenude summad üldiselt väiksemad ja laenuperioodid on lühemad.

Lisaks on kiirlaenu intress pisut kõrgem, kuna tegemist on tavaliselt tagatiseta laenuga. See tähendab, et kiirlaenud on laenuandja jaoks kõrgema riskiga, mistõttu on intressimäär õigustatud. Kiirlaenude miinimumsumma on 50 eurot ja kõige lühem laenuperiood on 5 päeva. See tähendab, et kiirlaen võib aidata, kui vajad väikest lisatuge enne palgapäeva saabumist.

Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.

Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga. Telli siit. Reklaamivaba pakett. Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust. Lisan erandi. Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.

Follow DelfiEE. Kiirlaen – nagu ülalpoolgi mainisime, on taoliste laenude intress küll kõrgem, kuid vahel on see õigustatud, eriti, kui sa ei soovigi eriti palju laenata. Mõned firmad annavad laenu ka intressivabalt , juhul, kui oled uus klient. Nii ei pea sa üldse silmitsi seisma intressiga!

Taotlemisprotsess on lihtne, kiire ja täielikut internetipõhine.

Pea aga sel juhul meeles, et laen tuleb tasuda 30 päeva jooksul. Peaaegu kõik pangad pakuvad väikelaenu. Taotlemisprotsess on lihtne, kiire ja täielikut internetipõhine. Tavaline laen on universaalsem, kuna laenusaaja omab suuremat vabadust raha kulutamisel. Väikelaenu aga saab taotleda kindlaks otstarbeks. Võla sissenõudmiskulud on piiratud ning reguleeritud Võlaõigusseaduse paragrahviga § See tähendab, et laenuandja ei või sinult küsida absurdseid summasid meeldetuletuskirjade ja muu taolise eest.

Nii ei pea sa huupi laenama.

Kõige olulisem on teha laenu võtmisel eeltööd. Just seetõttu olemegi Financer. Nii ei pea sa huupi laenama. Laena targalt ja mõistlikult ning pea meeles kuldset vanasõna: üheksa korda mõõda, üks kord lõika. Vahel võib kahe laenu vaheline hinnavahe olla väga suur, isegi sadu eurosid, seega kasuta kahtlemata meie laenukalkulaatoreid ning enne kui hakkad laenu võtma, mõtle väga kriitiliselt, kas sa saad ikka tõepoolest laenu tagasi maksta.

Ära ignoreeri laenuandjat. Kui sul tekkis makseprobleem ning võetud kiirlaen ei saa õigel ajal tasutud, anna sellest laenuandjale teada. Kuna kiirlaenude summad on tavaliselt pisemad ja makseperiood lühike, on tegemist tuntud lahendusega kuu lõpus, kui on rahahäda käes ja palgast ei ole enam midagi järgi jäänud. Vastupidiselt levinud arvamusele ei tähenda see sugugi, et raha laenatakse vastutustundetult ja üksnes igapäevakulutuste jaoks.

Vahel võib kuu lõpus kiirlaenu võtmine tähendada hoopis seda, et tuleb katta mõni kiireloomuline väljaminek, näiteks osta autole talverehvid või osta lapsele uued saapad. Tegelikkuses ei olegi vahet sellel, kui suur on su palganumber. Mis tegelikult otsustab selle, kas sa saad laenu või mitte, on see, kui palju on sul kohustusi. Mati teenib eurot. Tal on autoliising, kodulaen, väikelaen omafinantseeringu katmiseks ja kaks järelmaksu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *