Kui isiku tuvastamise protsess on edukalt läbitud ja info isikusamasuse kohta laenuandjani jõudnud, siis reeglina võtab laenuotsuse tegemine vaid mõne minuti ning laenuandja teavitab Sind sellest varem kokkulepitud moel. Enamjaolt saabub vastus Su SMS laenu taotlusele kas tekstisõnumi või e-maili teel. Kui Su laenutaotlusele ei tulnud positiivset vastust, siis selgituse saamiseks tasuks pöörduda otse laenuandja poole.

Põhjuseid, miks laenust keelduti, on erinevaid. Võimalik, et laenuandja kahtleb Sinu maksevõimekuses vastava laenusumma ja laenuperioodi jaoks, võimalik et isiku tuvastuse protsess ei kulgenud nii nagu vaja või oli mõni tehniline põhjus. Kindla vastuse saad Sa laenuandjaga ühendust võttes ning laenuandja selgitust kuulates on võimalik otsustada, kas proovida uue ning väiksema laenu taotlemist või kas laenutaotlemine oleks mõistlikum tulevikuks jätta.

Nagu eespool öeldud, siis laenuandja juures esimest korda laenu taotledes on vaja läbida ka isiku tuvastamise protsess. Järgmistel kordadel on aga selle võrra lihtsam ning SMS laenu puhul piisab laenuandjale vastava sisuga tekstisõnumi saatmisest osad laenuandjad pakuvad ka võimalust taotleda laenu rakenduse kaudu või helistades nende lühinumbrile.

Tavaliselt peab sõnumis olema soovitav laenusumma ja tähtaeg, nimi, isikukood, elukoht, pangakonto number ning kuu keskmine sissetulek ja keskmised kohustused. Täpse loetelu ja mis järjekorras, kõik kirjas peab olema, leiad oma laenuandja kodulehelt. Taotleda tasub alati. Maksevõime hindamisel arvestatakse kindlasti sellega, kuidas Sa oled varasemalt laene tagasi maksnud.

Kui Sul on esinenud probleeme, siis ei tähenda see automaatselt laenuandmisest keeldumist. Kindlasti soovib laenuandja aga uurida, miks selline olukord juhtus, kuidas Sa selle lahendasid ning kuidas Sa plaanid samasse olukorda tulevikus mitte sattuda. Tõenäoliselt ei saa Sa taotleda maksimumsummat ja laenuandja võib pigem ettevaatlikum olla. Kui Sul aga õnnestub laenutaotlusele positiivne vastus saada, siis selle laenu õigeaegne tagasimaksmine aitab krediidiajalugu ka tuleviku jaoks parandada.

Ei ole olemas kindlat piirangut, et Sa saad võtta näiteks 10 laenu ja see on kõik.

Reeglina ei anna üks laenuandja Sulle korraga mitut laenu. Küll aga on võimalik võtta laenu erinevatelt laenuandjatelt. Ei ole olemas kindlat piirangut, et Sa saad võtta näiteks 10 laenu ja see on kõik. Samas tuleb mõelda sellele, miks Sul oleks vaja võtta mitut SMS laenu? Kui põhjused ei ole mõjuvad, siis tuleks seda pigem vältida.

Kui Sa aga soovid üheaegselt mitu SMS laenu võtta ning Sa oled veendunud, et suudad need ka tagasi maksta, siis sellisel juhul käib kogu protsess nii nagu ka esimesel korral. Kui Sa suundud uue laenuandja juurde, tuleb Sul uuesti läbida ka isiku tuvastamise protsess. Uuendatud: Otsid mõistlikku väikelaenu? Mõnel puhul on laenu pikendamine tasuta.

Kui ka peale pikendatud perioodi lõppemist ei ole võimalik laenu tagasi maksta, tuleks kindlasti võtta laenuandjaga ühendust, mitte vältida murega tegelemist. Alati on võimalik teha maksekokkulepe, mis võimaldaks sul tasuda laenusumma korrektselt. Seega kui oled jäänud maksmisega jänni või eeldatud sissetulek ei laekunud sulle, võta laenuandjaga ühendust ja räägi murest.

Veelgi enam – kiirlaen on võimalik kodust lahkumata kätte saada. Kui laenutaotlus esitada argipäeval ning saad positiivse vastuse, kantakse laen su pangakontole kohe pärast lepingu allkirjastamist. Kui sa kasutad sama panka, mis laenuandjagi või panka, mis kasutab välkmaksete süsteemi , laekub raha kontole vaid mõne minuti jooksul.

Bondora on näiteks üks laenuandjaid, kes on tuntud kiire protsessi poolest. Nagu eelnevalt mainitud, pakuvad mitmed laenupakkujad laenu isegi nädalavahetusel, lisaks saab laenu sularahas rahakaardi abil – kui võtad sularahas laenu, on seda võimalik ka tagasi maksta sularahas rahakaardi kaudu. Selleks võis olla nii pass kui ka ID-kaart kuid loomulikult pidid need olema kehtivad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *